logo - Pražské sdružení Sport pro Všechny logo - Pražské sdružení Sport pro Všechny logo - Pohyb je život

V pondělí 8.12.08 se uskutečnila v tělocvičně ZŠ Laudova veřejná cvičební hodina oddílu všeobecné gymnastiky odboru SPV TJ Sokol Řepy, který si říká „Želvičky“. Předvánoční Galashow byla určena zejména pro rodiče a další rodinné příslušníky, ale také pro pozvané hosty a další příznivce.

Obavy, zda přijde dostatečný počet diváků, aby měly děti radost, se záhy změnily v problém kam posadit a postavit další a další návštěvníky v tělocvičně, která nemá prostor pro diváky. Ale podařilo se a podařila se i celá Galashow. Mikrofon a hlas moderátorky sice trochu skřípali, ale to hlavní bylo vystoupení Želviček. A to stálo za to. Diváci měli možnost vidět komponované pohybové skladby, akrobacii na páse a akrobacii odrazem z malé trampolinky. Jako host vystoupila skupina řepských děvčat – „aerobik team“ paní Baňkové.

Želvičky se představily od nejmenších z přípravky, až po již dospělé gymnastky a gymnasty, ostřílené z různých soutěží a vystoupení. Celkem vystoupilo na 60 účinkujících. Oddíl se může pochlubit i několika mistry republiky. I když jde o oddíl, který působí ve sportu pro všechny, ti nejlepší mají díky gymnastickému trojboji s názvem TeamGym možnost soutěžit i na úrovni výkonnostního až vrcholového sportu. A z posledního mistrovství republiky v Ostravě přivezly ženy dokonce medaili. Ale i ti nejmenší již zažili úspěšné vystoupení. Skladbičky „Kuřátka“ a „Motýlci“ získaly na listopadové Přehlídce pódiových skladeb Praha–Open zvláštní ocenění.

Motýlci poletovaly za hudebního doprovodu živé hudby na housličky. Na ty jim hrála víla Markétka Maroušková, která pak přidala pro ně i všechny zúčastněné část houslového koncertu.

Gymnastická úroveň dětí stoupá také díky novému nářadí, které bylo na předvánoční

Galashow představeno. Na pružný akrobatický pás si oddíl za pomoci sponzorů a hlavně rodičů, ušetřil sám. Díky němu mohou děti nacvičovat akrobatické prvky bez ohrožení zdraví při častějších dopadech. Nově mají k dispozici také molitanovou „švédskou bednu“, která slouží opět zejména k bezpečnějšímu nácviku prvků. Tu získal oddíl z grantu prostřednictvím České asociace Sport pro všechny.

Atmosféra předvánoční Galashow byla skvělá a závěrečný společný tanec dětí s rodiči rozpohyboval opravdu celou tělocvičnu. Odměnou byl potlesk pro vystupující i diváky a zvláště pro všechny cvičitele a trenéry, kteří v oddíle působí.

Všechny děti si odnesly malý dáreček a pocit, že se jim Galashow vydařila.

Tak Želvičky: Krásné Vánoce, hodně dárků a nashledanou v roce 2009.

9. 12. 2008

Jitka Rosenbaumová