Cvičení rodičů a dětí je specifickou formou cvičení, která vznikla v Čechách díky paní  Doc. Janě Berdychové, která byla průkopnicí této formy pohybové aktivity s již tak malými dětmi. Máme v tomto směru světovou prioritu a práce Doc. Berdychové jsou dodnes ve světě velmi uznávané.

Náš oddíl cvičí jednu hodinu týdně, zdánlivě málo. Ale pro děti to je zásadní zlom v jejich životě a hodina je pro ně víc než dost. Nezvyklé prostředí, organizovaná činnost, přítomnost mnoha dalších dětí a dospělých. To je pro tak malé děti výraznou změnou. Pokud tuto hodinu rodiče rozumně doplňují dalším různým každodenním programem v týdnu, je to to nejlepší, co mohou pro své děti a jejich začleňování do společnosti udělat.

Vedení našeho oddílu rodičů a dětí je jedno z nejkvalifikovanějších u nás. Jeho zakladatelka a do nedávna vedoucí cvičitelka Simona Skoumalová byla současně vedoucí komise Rodičů a dětí Metodické rady České asociace Sport pro všechny. Simona bohužel prohrála svůj boj se zákeřnou chorobou a nedávno nás opustila navždy. Její kolegyně, které vyškolila, však vedou oddíl dál v jejím duchu a tak je vlastně pořád s námi.

Poslední úprava: 25.10.2019